» » » Ibiza - najbardziej imprezowa wyspa na świecie

Ibiza - najbardziej imprezowa wyspa na świecie
N 38'91"69 E 1'43"23

Ibiza - najbardziej imprezowa wyspa na świecie

Zapraszam na Ibizę - najbardziej imprezową wyspę na świecie :)

Oczywiście każdy w miarę uznania może wybrać inny sposób podróżowania - my wybraliśmy "styl łączony" i własny sposób organizacji czasu. Ktoś powie ze wyspa jest również najdroższą częścią hiszpańskiego archipelagu Baleary - nie pomyli się lecz jak dobrze zaplanujesz wyjazd to koszta wyjazdu będą o połowę mniejsze niż wybierając biuro podróży a przy tym klasa hoteli wyższa a miejsca wypoczynku ciekawsze.

Jeżeli chcesz wybrać się na niezapomniany wyjazd a przy tym imprezować 24h na dobę to musisz się wcześniej naprawdę dobrze wyspać bo wybierając Ibizę będziesz miał pod dostatkiem imprez i to naprawdę ogrom super znakomitych dyskotek z niesamowitymi DJ-ami na pokładzie. Opowiem wam naszym 7-dmio dniowym wyjeździe na rozpoczęcie sezonu 2008 na Ibizie.

Po pierwsze - na Ibizie nie spotkasz polaków :) o dziwo to chyba jedno z niewielu miejsc na świecie gdzie spotkać polaka to sztuka. Spotkasz na pewno mnóstwo Niemców i Anglików, trochę Włochów no i oczywiście Hiszpanów. Wszyscy przyjeżdzają tam głównie po to aby poimprezować w największych i najlepszych dyskotekach. Jak się później przekonaliśmy nie tylko można imprezować ale także zwiędzać super przyjemnie kojące dla oczu miejsca no i oczywiście popływać w lazurowo pieknym przejżystym morzu.

Jak dojechać na Ibizę

Z Polski można dolecieć samolotem - jednakże tylko na Majorkę a stamtąd dopiero na Ibizę - mało opłacalne finansowo i czasowo rozwiązanie. Zdarza się iż na Majorce oczekuje się nawet jeden dzień na tzw. transfer czyli możliwość opuszczenia jednej wyspy na rzecz drugiej. My wybraliśmy opcję przejazdu pociągiem EuroCity z Warszawy do Berlina. W Berlinie prosto z dworca zachodniego (Berlin Hauptbahnhof) można dostać się specjalnym autobusem TXL na lotnisko Berlin Tegel. Z Lotniska liniami AirBerlin prosto na Ibizę. Osiem godzin od wyjazdu jesteśmy na miejscu. Dla uściśłenia powiem iż na Ibizie mogą lądować 3 rodzaje linii lotniczych AirBerlin z Berlina, JetSky z Londynu i Iberia z Madrytu.

Hotele i rezerwacja

Najlepiej jest zarezerwować sobie pierwsze 2 dni w hotelu, który jest najbliżej lotniska. Z lotniska jeżdżą specjalne busy dowożące gości hotelowych bezpośrednio do hotelu. Gdzie i jak najlepiej zarezerwować hotel - moim zdaniem najlepiej i najszybciej i jak się okazuje najtaniej poprzez stronę internetową www.booking.com Dla zainteresowanych podpowiem iż rezerwacja poprzez stronę internetową jest od 30 - 50% tańsza niż bezpośrednio w hotelu. Wystarczy dostęp do internetu a będąc w hotelu można zamówić sobie nocleg po przystępnej cenie. Najważniejsze jest to iż wyspa - jak sie później okaże - nie zawsze ma najpiękniejsze miejsca i najlepsze hotele tam gdzie są największe miasta.

Topografia wyspy

Ibiza to stosunkowo niewielka wyspa. Aby ją objechać w około potrzeba jakieś 2 lub 3 godziny. Jadąc wybrzeżem to 93km w poprzek ma 24km a wzdłuż niecałe 46km. Na wyspie najlepiej poruszać się wypożyczonym samochodem, skuterem lub rowerem. Można rónież złapać autobus. Autobusy na wyspie jeżdżą w każdym kierunku i o każdej porze - nawet w nocy w okresie wakacyjnym dostępne są tzw. Nocne Disco Busy. Wyspa dzieli się na 4 części - wschodnia - najdroższa Platja d'en Bossa - zawładnięta jest przez niemieckich turystów. Zachodnia część tańsza lecz bardziej imprezowa to część wyspy należąca do angielskich turystów. Południowa część to miejsca turystyczne i wypoczynkowe z wspaniałymi zatoczkami - przebywają tam głównie włosi. Pólnocna część wyspy to tzw. ostoja lat 60-tych - cel wycieczek hippisów pod koniec lat 70-tych. To część głównie mieszkalna wraz hipermarketami.

 

Najlepsze dyskoteki

Wyspa słynie z najlepszych dyskotek na świecie - dlatego otrzymała przydomek najbardziej imprezowej wyspy. Do najlepszych dyskotek należą Pacha, Space, Privilege, Amnesia i Paradise.